Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wojewoda Lubuski uczestniczyła w posiedzeniu prezydium OZ PZD w Zielonej Górze - 02.09.2015

Na zaproszenie prezesa OZ PZD w Zielonej Górze w dniu  31.08.br. w posiedzeniu prezydium OZ PZD uczestniczyła pani Katarzyna Osos - Wojewoda Lubuski.


Spotkanie otworzył prezes Marian Pasiński, który przedstawił skład prezydium oraz scharakteryzował działalność PZD w regionie. Zapoznał z programem działania wyznaczonym przez okręgowy i krajowy zjazd PZD. Pani Joanna Mikołajczyk - wiceprezes OZ PZD poinformowała o funkcjonowaniu ogrodów działkowych w okręgu zielonogórskim oraz o problemach nurtujących obecnie działkowców i zarządy ogrodów.
Pani Wojewoda stwierdziła, iż jej wizyta jest odpowiedzią na otrzymane za pośrednictwem OZ  dokumenty krajowego zjazdu PZD dotyczące współpracy z samorządami. Zaznaczyła, że obowiązkiem władz samorządowych jest wsłuchiwanie się w głos mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Pani Wojewoda doceniła wkład lokalnych struktur Związku w społeczny rozwój miast i miasteczek naszego województwa. Zwłaszcza zauważyła dobroczynny aspekt funkcjonowania ogrodów działkowych w środowiskach, w tym wśród osób starszych, ale także wśród młodych małżeństw.


Pani Wojewoda zadeklarowała pomoc Rodzinnym Ogrodom Działkowym  w dostępie do wiedzy na temat pozyskiwania środków na inwestycje i remonty w ROD z funduszy gminnych oraz unijnych. Obiecała pomoc w merytorycznym przeszkoleniu Prezesów ROD przy udziale kompetentnego pracownika Urzędu Wojewódzkiego.
Pani Wojewoda zadeklarowała również, iż na najbliższym spotkaniu wójtów i burmistrzów województwa lubuskiego (w dniu 15 września 2015r) zwróci się o wspieranie działalności ogrodów działkowych w swoich miejscowościach.
Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze.


I Wiceprezes OZ PZD
    Joanna Mikołajczyk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio