Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Święto działkowców w ROD "Leszczynko" w Lesznie - 28.08.2015

Sobota, 22 sierpnia stała się świadkiem uroczyście obchodzonego, corocznego Dnia Działkowca w ROD "Leszczynko" w Lesznie. W dniu tym teren przy ogrodowej świetlicy zapełnił się licznie zebranymi działkowcami i ich rodzinami.

Narrację imprezy poprowadził Wiesław MARUSZA, udzielając na wstępie głosu prezesowi ROD „Leszczynko” Henrykowi GAWŁOWSKIEMU. Najważniejszym elementem festynu było wręczenie odznak  „Zasłużony Działkowiec”. Następnie Prezes wręczał nagrody i dyplomy zwyciężcom konkursu „Najpiękniejsza działka 2015” oraz  turniejów:  w plażowej piłce siatkowej i tenisie stołowym. Nie zabrakło oczywiście gratulacji i życzeń.

Atrakcją dla uczestniczących w imprezie dzieci i wnuków działkowców okazał się przyjazd grupy paramilitarnej, członkowie której zademonstrowali dzieciom karabiny i umożliwili próby strzałów do tarczy. Dzieci obdarowano także słodyczami, w tym watą cukrową.

Po części oficjalnej rozpoczęły się tańce, trwające do póżnych godzin wieczornych. Oprawę muzyczną zapewnił jeden z działkowców, Grzegorz HERMAN.

Festyn sfilmowali i wywiady z odznaczonymi i nagrodzonymi działkowcami przeprowadzili przedstawiciele TV Leszno. 

Irena Radoń

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio