Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Międzyogrodowa wystawa plonów z kieleckich działek - 20.08.2015

Wpisując się w coroczną już tradycję, także i w roku bieżącym w dniu 15 sierpnia odbyła się wystawa plonów kieleckich działkowców. Tegoroczna wystawa zorganizowana została na placu przy kościele Św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. 
stanowisko
Mimo bardzo trudnego pod względem pogodowym roku, zaprezentowano plony z aż 11 ROD. Wystawa była doskonałym przykładem i dowodem na to, iż często nawet wbrew warunkom atmosferycznym, poprzez trud i włożony wysiłek, można osiągnąć bardzo wiele. 
stanowisko
Działkowcy po raz kolejny dowiedli, że są środowiskiem wytrwałym i zdeterminowanym, bez względu na płaszczyznę na jakiej przychodzi im działać. 
stanowisko
Wymiernym wsparciem w propagowaniu wystawy i dorobku działkowców są lokalne media: gazeta Echo Dnia czy Radio Kielce, które zapraszając na wystawę, a później prezentując z niej obszerne relacje, skutecznie wspierają kieleckie ogrody działkowe i Związek w popularyzacji ponad wiekowej idei ogrodnictwa działkowego w naszym kraju. 
stanowisko
Wystawę odwiedziła trudna do zliczenia rzesza mieszkańców Miasta Kielce i okolic. Była to także dogodna sposobność do wymiany poglądów i opinii nie tylko w zakresie samego ogrodnictwa ale także i sytuacji prawnej ogrodów na obszarze Kielc, województwa świętokrzyskiego i w skali ogólnopolskiej. 
stanowisko
Uroczystym zwieńczeniem była jak co roku Msza Święta, odprawiona w intencji działkowców i ich rodzin, którzy pragnęli podziękować za wszystkie tegoroczne plony. 
stanowisko

stanowisko

stanowisko

stanowisko
Jan Stańczyk
Dyrektor Biura OZ Świętokrzyskiego

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio