Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezydent Płocka na spotkaniu z prezesami ogrodów - 19.08.2015

13 sierpnia 2015 r. w ROD im. Tadeusza Kościuszki odbyło się spotkanie kolegium prezesów, zorganizowane przez Delegaturę OZM PZD w Płocku z prezydentem miasta Andrzejem Nowakowskim. Na spotkaniu obecni byli również radni miasta Wioletta Kulpa, Tomasz Kominek i Andrzej Aleksandrowicz.

Głównym tematem spotkania była sprawa wywozu śmieci, a szczególnie wysokości stawek za ich wywóz. Działkowcy nie zgadzają się z podwyżką oraz sposobem wywozu śmieci z ogrodów działkowych. Wszyscy powtarzali, że jest to zdecydowanie za drogo, gdyż działkowcy to głównie emeryci i renciści, a także ludzie biedni i ubodzy, których nie stać na drogie wczasy. Zarzucano płockim radnym, że tą podwyżką uderzyli w najbiedniejszą grupę społeczną.

W odpowiedzi Prezydent Płocka podkreślił, że ogrody działkowe są ważne. Radni starali się, aby śmieci i ich wywóz nie był aż tak drogi. Te same stawki obowiązują firmy, np. PKN Orlen. I tu powstała wrzawa wśród prezesów. Jak można porównywać ogrody działkowe do firm, do Orlenu? Przecież ogrody działkowe nie zarabiają.

 11893988_1885200198371003_1434593167220841018_o

Prezydent Płocka zaproponował stawki ryczałtowe. Jednak jak to obliczyć? Na podstawie czego ogrody mają wyliczyć stawki zadawalające obydwie strony? Przecież w okresie zimowym ogrody nie produkują śmieci.

Niestety, spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Jednak obydwie strony chcą kompromisu. Prezesi z Płocka zapowiedzieli, że będą bacznie przyglądać się działaniom Urzędu Miasta w tej sprawie. Zaczną już od najbliższej sesji Rady Miasta, na którym problem śmieci będzie omawiany szerzej.

MW

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio