Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Społecznej Służby Instruktorskiej w Toruniu - 23.12.2014

Dnia 18 grudnia 2014 roku w świetlicy Biura Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego odbyło się spotkanie organizowane przez OZ PZD dla instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD.
 
Spotkanie otworzyła Pani Blandyna Łubkowska – instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD. Przywitała zgromadzonych i podziękował za liczne przybycie, przedstawiła wykładowców przybyłych na spotkanie, następnie oddała głos Pani Annie Bołądź – kierownik biura OZ PZD, która przedstawiła obecną sytuacje społeczno – polityczną w jakiej znajduje się Polski Związek Działkowców. Poinformowała zabranych o nowych aktach prawnych obowiązujących w PZD.
 
DSCF5086 (Medium).JPG (800×600)
Następnie głos zabrał mgr Marcin Dąbrowski, który prowadził teoretyczny wykład na temat wpływu spożywanej soli na organizm człowieka. Prelekcja odbywała się z wykorzystaniem środków audiowizualnych i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Prowadzący pokazał zebranym kilka doświadczeń związanych z tematem wykładu, w prowadzeniu których instruktorzy SSI brali udział. Wszyscy obecni w spotkaniu zadawali wiele pytań, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
 
Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele firmy TORSEED z Torunia: Pani mgr Elżbieta Barcikowska i Pan mgr Radosław Giernacki. Zaproszeni goście przedstawili reprezentowaną firmę i udzielili wielu porad na temat uprawy warzyw. Zebrani zostali zapoznani z nowymi odmianami warzyw, poinformowani o warunkach ich uprawy, zbiorów i przechowywania oraz wyposażeni w literaturę fachową dotyczącą odmian warzyw.   
 
DSCF5073 (Medium).JPG (800×600)
 
Na zakończenie Pani Blandyna Łubkowska podsumowała pracę społecznej służby instruktorskiej PZD w roku 2014 oraz realizację programu szkoleń nowych użytkowników działek, który został przyjęty 4 lutego 2014 roku przez Prezydium OZ PZD. Przedstawiła zebranym sprawozdanie z realizacji tego programu oraz zapoznała ich ze statystykami dotyczącymi pracy instruktorów SSI.
 
Spotkanie, w którym udział brało 31 instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Zebrani aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi każdego punktu spotkania, wymieniali się doświadczeniami i dzielili zdobytą wiedzą.
 
DSCF5105 (Medium).JPG (800×600)
 
Na zakończenie spotkania Pani Blandyna Łubkowski – instruktor ds. ogrodnictwa w imieniu Pana Prezesa OZ PZD, jaki i własnym, złożyła wszystkim przybyłym najlepsze życzenia świąteczno – noworoczne, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia minęły w miłej i rodzinnej atmosferze, w spokoju, radości i miłości. Wszyscy uczestnicy otrzymali kalendarz biodynamiczny i kalendarz ścienny na 2015 rok.
 
 
Przygotowała: mgr Blandyna Łubkowska instruktor ds. ogrodnictwa

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio