Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

OPZZ wspiera działkowców w walce o altany - 07.08.2014

W dniu 5 sierpnia br. w siedzibie OPZZ województwa świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD z Przewodniczącą Rady OPZZ – Panią Elżbietą Drogosz.

Celem spotkania było zapoznanie Pani Przewodniczącej z aktualną sytuacją polskich działkowców i ROD.

Omówiono dwa fundamentalne tematy a mianowicie wyrok NSA w zakresie altan ogrodowych oraz wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministra Infrastruktury w przedmiocie przepisów przejściowych nowej Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Tak jak podczas obywatelskiej inicjatywy zmierzającej do uchwalenia Ustawy o ROD, tak i z uwagi na powołanie Komitetu „STOP rozbiórkom altan”, Pani Elżbieta Drogosz zapewniała o wsparciu i pomocy dla środowiska działkowców, którego wymiernym efektem będzie zbieranie w ramach struktur świętokrzyskiego OPZZ podpisów poparcia pod zaproponowanymi zmianami ustawowymi w zakresie wprowadzenia definicji altany działkowej do Prawa budowlanego.

Zdaniem Przewodniczącej, wydane orzeczenie NSA wpisywać można
w kolejną próbę uderzenia w ogrodnictwo działkowe, tym bardziej, że kwestia konstrukcji altan stała się ważna po ponad 100 latach istnienia idei ogrodnictwa działkowego.

W kwestii zaś wystąpień Stowarzyszenia Ogrodów Działkowych Region Bieszczadzki oraz Małopolskiego Towarzystwa Ogrodów Działkowych uznała,
iż niezmiernie ważnym jest aby skutecznie dementować podnoszone z ich strony „argumenty” z uwagi na szkodliwe skutki jakie mogą wywrzeć dla milionowej grupy działkowców i ogrodów.

Ustalono także, iż Wojewódzka Rada OPZZ wystosuje oficjalne stanowisko
w odniesieniu do kolejnej obywatelskiej inicjatywy działkowców, które będzie potwierdzeniem stałego wsparcia dla ogrodnictwa działkowego w województwie świętokrzyskim i w całym kraju.

 

                                  

                                                                                                          /-/ Jan Stańczyk

                                                                                                          Dyrektor Biura OZ

 

 

 

Kielce dn. 5 sierpnia 2014 r.  

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio