Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy liczą na świąteczny prezent w postaci podpisanej przez Prezydenta ustawy - 16.12.2013

                                                                                           Pan Bronisław Komorowski

                                                                                           Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

                                                                                           w Warszawie

 

Szanowny Panie Prezydencie!!!!

Piszę do Pana w sprawie, która od lutego bieżącego roku przykuwa uwagę kilku milionów Polaków. Sprawą, o której piszę są ogrody działkowe. Dwa dni temu Sejm RP przyjął ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych z poprawkami wniesionymi przez Senat. 

W przyjętym, przez zdecydowaną większość posłów, dokumencie rozstrzygnięte zostały wszystkie problemy wynikające z lipcowego w 2012 roku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Parlament i Rząd RP przy znaczącym udziale działkowców i ich reprezentantów - Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej oraz władz związkowych -  wykonały wielką pracę. Doceniam to ja, doceniają to tysiące podobnych mi ludzi. Oczekuję tego, że wykorzystując swoje konstytucyjne uprawnienia, podpisze Pan tę ustawę, pozwalając tym samym rzeszom swoich rodaków na wejście w Nowy Rok z większymi nadziejami na spokojne i bezpieczne funkcjonowanie ogrodów i działek.

Zwracam się do Pana Prezydenta z tą prośbą z dwu powodów - pierwszym jest, że uprawiając, być może trochę inaczej niż my, swą działkę na Suwalszczyźnie jest Pan w stanie zrozumieć ludzi oddających temu skrawkowi polskiej ziemi swój czas, zdrowie i pieniądze bardziej niż kto inny z rządzących, drugim natomiast to, że obaj kończyliśmy, prawda w różnym czasie - ja o kilka lat wcześniej -to samo XXIV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, od pewnego czasu imienia Cypriana Kamila Norwida. To on jest autorem słów "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek", które ja w odniesieniu do opisywanej sprawy pojmuję tak, że jeśli inni już cząstkę swego obowiązku spełnili, to teraz kolej na Pana, Panie Prezydencie, ruch.

O to proszę z nadzieją na to, że zarówno nadchodzące Święta Jak i Nowy Rok będą przez milion rodzin polskich działkowców spędzane w atmosferze wyciszenia i spokoju. Tego także - spokojnie, rodzinnie i radośnie świętowanych dni Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku - życzę Panu i Pana najbliższym.

 

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Jan Oracz

działkowiec z Ostrołęki w województwie mazowieckim

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio