Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Częstochowscy działkowcy u senatora Andrzeja Szewińskiego (PO) - 02.12.2013

W dniu 02 grudnia 2013 roku delegacja działkowców okręgu częstochowskiego spotkała się z senatorem ziemi częstochowskiej Andrzejem Szewińskim. W delegacji uczestniczyli Prezes OZ PZD Andrzej Wosik oraz Sekretarz Adam Więcławik.

Prezes OZ PZD przedstawił informację dotyczącą sytuacji ogrodów i działkowców w naszym okręgu oraz kraju. Ważnym terminem dla działkowców jest wyznaczony przez trybunał Konstytucyjny dzień 21.01.2014 roku. Po tym czasie przestanie obowiązywać większość zapisów artykułów obecnej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 2005 roku. W swoim wystąpieniu Prezes przedstawił krótką historię powstania obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i poinformował o wynikach głosowania nad tym projektem ustawy, który posłowie przyjęli zdecydowaną większością głosów w dniu 22 listopada 2013 roku.

Senator Andrzej Szewiński stwierdził, że każda organizacja społeczna podobnie jak sportowa sama w statucie określa formę zarządzania potrzebną do prawidłowej działalności. Obecnie podczas posiedzenia komisji senackich w dniu 3 grudnia może nastąpić tylko pewna kosmetyka zapisów projektu ustawy, który będzie przedmiotem obrad izby wyższej parlamentu.

Senator Andrzej Szewiński uznaje, że działalność ogrodów i działkowców zasługuje na dalszą pielęgnację ich ponad 115 letniej historii i tradycji ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich ze względu na ich pożyteczne społecznie funkcje.

Adam Więcławik

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio