Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

SLD uruchamia działkowy zegar - 13.11.2013

W ubiegłym tygodniu, w Sejmie odbyło się pięć konferencji prasowych, podczas których posłowie SLD, PiS, ID, TR i niezrzeszony poseł John Godson apelowali do Marszałek Sejmu o wznowienie prac nad nową ustawą działkową. Niestety, mijają kolejne dni, a w sprawie nic się nie dzieje. Dlatego w dniu dzisiejszym (13.11.13) Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował kolejną konferencję prasową, podczas której zaapelował do posłów Platformy Obywatelskiej o zorganizowanie posiedzenia Komisji Infrastruktury oraz Samorządu i Polityki Regionalnej. Poseł Zbyszek Zaborowski (SLD) przypomniał, że obecnie prace w tych komisjach zostały zamrożone, tymczasem na uchwalenie nowej ustawy działkowej pozostało zaledwie 68 dni. „Oczekujemy, że komisje zostaną zwołane niezwłocznie, najpóźniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu, bo ustawę  działkową czeka jeszcze drugie i trzecie czytanie w Sejmie, Senat, podpis prezydenta oraz vacatio legis. Tak naprawdę zostały nam dwa tygodnie, aby sfinalizować prace w Sejmie, a więc najwyższy czas na jakieś decyzje” – mówił poseł Zaborowski.

Poseł podkreślił także, że działkowcy są bardzo zaniepokojeni tym, co dzieje się z ich ustawą. Doskonale bowiem wiedzą, że jeśli nie wejdzie ona w życie, to będą zdani na łaskę właścicieli gruntów, czyli gmin lub Skarbu Państwa. Tymczasem działki są dla kilku milionów Polaków oazami zieleni, miejscem wypoczynku i pozyskiwania żywności.

Rzecznik SLD Dariusz Joński poinformował natomiast, że na stronie internetowej Sojuszu uruchomiony zostanie zegar, odmierzający czas, który pozostał na wejście w życie wyroku TK. SLD będzie też informował o tym na kolejnych konferencjach prasowych.

(mz)

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio