Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Andrzej Lewandowski (TR) spotkał się z działkowcami - 12.11.2013

9 listopada 2013 roku przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD, Okręgowej Komisji Rozjemczej w Koszalinie wraz z przedstawicielami Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zjednoczenie” w Darłowie” spotkali się na terenie Ogrodu  z Posłem na Sejm RP Andrzejem Lewandowskim  – członkiem Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego   w sprawie zahamowania prac nad ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych..

Uczestniczący w spotkaniu działkowcy wyrazili swoje obawy co do przyszłości ogrodów działkowych i zachowania praw działkowców do terenów ogrodów. Pan Poseł stwierdził, że mimo działań opozycji Platforma Obywatelska zahamowała tok prac nad ustawa, tłumacząc to koniecznością uwłaszczenia. W opinii Pana Posła jest to stan niezrozumiały wobec czego  Klub Parlamentarny Twojego Ruchu wydał stosowne oświadczenie wzywające Marszałek Sejmu do wznowienia prac nad projektem.

Poseł Lewandowski zapewnił, ze Posłowie Twojego Ruchu nadal będą działali na rzecz wprowadzenia w życie uzgodnionego projektu ustawy z wyłączeniem artykułu nr 30 dotyczącego uwłaszczenia.   W trakcie spotkania Poseł Lewandowski kontaktował się z Posłem Makowskim autorem oświadczenia  Twojego Ruchu przekazanego Marszałek Sejmu potwierdzając gotowość dalszego działania Twojego Ruchu na rzecz wznowienia i zakończenia  prac nad obywatelskim projektem ustawy.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio