Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

List do posłanki Sibińskiej od działkowiczki - 09.10.2013

Szanowna Pani poseł Krystyna Sibińska,

 

w dniu 19 września 2013 z największą uwagą wysłuchałam Panią w audycji „Radia Zachód”. Pani słowa skierowane do działkowców ogromnie mną poruszyły. W wypowiedź wsłuchiwałam się trzykrotnie.

  • NIE WIERZĘ - , która Krystyna Sibińska jest prawdziwa, czy ta występująca w radiu mówiąca - „jestem NAJWIĘKSZYM PRZYJACIELEM działkowców” czy ta Przewodnicząca Sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej ds. przygotowania nowej ustawy działkowej ignorująca i lekceważąca głosy działkowców.

Po Pani wypowiedzi w Radiu Zachód straciłam pozostałą nadzieje i wiarę, że my działkowcy doczekamy się dobrej ustawy. Zaczynam myśleć, że posłowie tej kadencji wbrew zapowiedziom nie staną na wysokości zadania i nie zapiszą ustawy, która będzie służyła działkowcom i ogrodom.

Mówienie, że występuje konflikt interesów pomiędzy działkowcem a organizacją, której jest się dobrowolnym członkiem zakrawa na kpinę.

Natomiast w dniu 8 października 2013 zapoznałam się z umieszczoną na stronie internetowej – www.krystyna sibinska.pl informacją w sprawie artykułu w „Gazecie Lubuskiej”, Pani kolejny raz w sposób niezmordowany torpeduje nas działkowców informacją, że działkowcy będą mogli się uwłaszczyć, taką możliwość da nowa ustawa a mnie nasuwa się pytanie czy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej też zmienicie aby uwłaszczenie odbyło się w majestacie prawa.

Pozwolę sobie zacytować Pani słowa zamieszczone na końcu informacji „Drodzy działkowicze! Według projektu ustawy działkowej, którą przyjęła kierowana przeze mnie powołana w tym celu nadzwyczajna podkomisja sejmowa, już na początku przyszłego roku będziecie mogli stać się właścicielami swoich działek. Rząd premiera Donalda Tuska, Platforma Obywatelska nie tylko ich Wam nie odbierze, ale zapewni, że sami będziecie mogli decydować o losach Waszych ogrodów działkowych.” a dzień później czytam informację, że Ministerstwo Transportu zgłasza nowe poprawki i to - niekorzystne dla działkowców. Po takiej lekturze informacyjnej nasuwa się jeden wniosek:

DZIAŁKOWCU ZAPOMNIJ O DOBREJ USTAWIE DLA CIEBIE,

ZLIKWIDUJĄ ORGANIZACJĘ,

POZBAWIĄ CIĘ PANCERZA OCHRONNEGO,

I TAK BEZBRONNEGO WYDADZĄ NA ŁUP DEWELOPERÓW.

 

Uważam, że kiedy Pani mówi w imieniu Rządu Premiera Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej -„sami będziecie mogli decydować o losach Waszych ogrodów działkowych” - to dla naszego dobra ograniczycie wachlarz w zakresie podjęcia decyzji do minimum kierując działkowców w ręce deweloperów.

 

Obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych gwarantował działkowcom swobodę w decydowaniu o losach Naszych ogrodów działkowych – przywróćcie te zapisy.

 

Z poważaniem Elżbieta Gomuła

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio