Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Związkowiec" w Tarnobrzegu - 13.09.2013

Przez wiele lat w ROD „Związkowiec" w Tarnobrzegu organizowaliśmy Dzień Działkowca cieszący się uzasadnioną popularnością wśród działkowców i ich przyjaciół.

Ale rok 2013 dla naszej społeczności był szczególny bowiem Dzień Działkowca połączyliśmy z oddaniem do użytku odbudowanego i zmodernizowanego po pożarze budynku administracyjnego który możemy teraz śmiało nazwać Domem Działkowca. Mamy w nim dużą świetlicę, pomieszczenia biurowo-socjalne i sanitariaty.

To dla ogrodu posiadającego 410 działek jest wystarczającym zapleczem do działań z działkowcami i dla działkowców.

Prace budowlane kosztowały ponad 60 tysięcy a zgromadzone na ten cel przez Ogród środki zostały wzbogacone dotacją od Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie.

Przed przekazaniem do użytku ks. Prałat Franciszek Bar poświęcił obiekt a tradycyjną wstęgę przecinali goście uroczystości - Mirosław Pluta Poseł, Dariusz Kołek przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Norbert Mastalerz Prezydent Miasta Tarnobrzega, Władysław Bieniek V-prezes OZP PZD w Rzeszowie oraz w imieniu gospodarzy Prezes Aleksander Gruca. Wśród uczestników uroczystości byli także Łukasz Dybus Z-ca Prezydenta Miasta, Witold Bochyński członek zarządu kopalni Machów, Alicja Paterek przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Rzeszowie radni i prezesi innych ROD z terenu miasta oraz 250 działkowców naszego ogrodu. Otrzymaliśmy wiele gratulacji z okazji wykonania w tak krótkim czasie i oddania do użytku estetycznego i funkcjonalnego obiektu.

Główne uroczystości odbyły się na naszym placu rekreacyjnym. Były okazjonalne wystąpienia a aktywni działkowcy-działacze zostali wyróżnieni odznakami „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców" oraz Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi odznakami „Zasłużonego Działkowca". Dla wzorowo uprawiających swoje działki były listy gratulacyjne i dyplomy. Tym razem sprzyjała nam pogoda stąd wiele towarzyskich rozmów na świeżym powietrzu, dużo radości i uciecha dla dzieci z poczęstunku cukierkami.

Wspaniałą atmosferę i szczere uznanie dla działkowców przeplatała troska o dalszy los ruchu działkowego. Nasi działkowcy chcą utrzymać tradycję tego ruchu tak mocno pielęgnowaną przez Polski Związek Działkowców. Wspaniała wystawa plonów, wystawa zdjęć ponad 100 najładniejszych działek to jeszcze jeden dowód jak bardzo działkowcy związani są z ogrodem i działkami które uprawiają.

Przy dobrej muzyce i ognisku bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych wierząc, że przyszłość będzie dla nas pomyślna. W tym tonie wypowiadali się też przedstawiciele władz bowiem ogrody są dobrze postrzegane w naszym mieście.

Przebieg uroczystości transmitowała lokalna telewizja i Radio Leliwa a w prasie ukazały się załączone do niniejszego pisma artykuły.

 

Poniżej zamieszczamy wyżej wspomniane artykuły:

"Działkowcy świętują"

"Dzialkowcy świętują" - artykuł w Merkuriuszu Tarnobrzeskim

"Nowa świetlica i udane plony" - artykuł w Echu Dnia

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio