Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie przedstawicieli ogrodów z posłem PO Łukaszem Borowiakiem - 29.08.2013

W dniu 26 sierpnia 2013 r. odbyło się spotkanie z posłem Platformy Obywatelskiej Łukaszem Borowiakiem – członkiem Komisji Infrastruktury RP.Przedmiotem rozmów były treści zawarte w projekcie przygotowanym przez Podkomisję Nadzwyczajna w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Działkowcy uczestniczący w spotkaniu podejmowali sprawy kontrowersyjnych zapisów w projekcie opracowanym przez Podkomisję Nadzwyczajną dotyczących uwłaszczenia działkowców i niebezpieczeństw wynikających z takich rozwiązań. Podnoszono także sprawy zmiany dotychczasowego zapisu o zwolnieniach generalnych z podatków przez działkowców i ogrody działkowe, a zastąpienie ich przez zwolnienia z poszczególnych podatków.

Działkowcy podczas spotkania z posłem wskazywali, aby w przypadku likwidacji ogrodu utrzymać zapis o równoczesnych zapewnieniach terenu zamiennego i uzyskania odszkodowań za mienie znajdujące się na działce.

Wskazano również na zapisy w projekcie proponowanej ustawy dotyczące „maratonu” zebrań i zawiadomień o zebraniach poprzez listy polecone lub przesyłka kurierska. W skali ogrodu naraziłoby to działkowców na zbyt duże wydatki.

Uczestnicy spotkania prosili posła Borowiaka o to, aby w miarę możliwości zainteresował innych członków Komisji tymi problemami przekazując im nasze uwagi. Z takim postawieniem problemu zgodził się poseł i podkreślił również to, iż on sam widzi jeszcze mankamenty w przedłożonym projekcie i z całą pewnością podejmie je na forum Komisji. Umówiono się również na kolejne spotkanie, które odbędzie się po posiedzeniu Komisji  i wtedy poseł poinformuje nas o tym co udało się zrobić w materii przygotowywanej ustawy.

 

Sylwester Chęciński

Krystyna Knapik - Wasielewska

Załącznik plikowy do pobrania

skan.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio