Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Petycja do Posłów Ziemi Radomskiej wywodzących się z Platformy Obywatelskiej - 05.06.2013

       Petycja do Posłów  Ziemi Radomskiej wywodzących się  z  Platformy Obywatelskiej

 My działkowcy regionu radomskiego przyszliśmy do Was, aby zaprotestować przeciwko przygotowanemu przez Was projektowi ustawy o ogrodach działkowych.

Z waszego projektu wynika, że są to 44000ha., na których komercjalizacji i prywatyzacji można jeszcze zarobić. Dla nas ogrody to milion rodzin, które uprawiają warzywa, wypoczywają i jednocześnie utrzymują tereny zielone w betonowych miastach.

Wasz projekt oznacza wygaszanie naszym rodzinom praw do działek. A także:

-         pozbawienie naszych rodzin własności altan

-         nacjonalizację majątku ogrodów – infrastruktury, pieniędzy na kontach  a nawet kosiarek!

-         Uzależnienie istnienia ogrodów od urzędników lub polityków.

My chcemy:

-         zachowania własności majątku na działce

-         zachowanie prawa do działki

-         zwolnienie ogrodów z podatków

-         zachowanie charakteru i funkcji ogrodów

-         pełną swobodę zrzeszenia

-         odszkodowania i działki zamienne przy likwidacji ogrodów.

Działki mają w Polsce 130-letnią tradycję, w Radomiu pierwsze ogrody powstały w latach dwudziestych XX wieku, a zatem mają 90 lat. Powstały one na terenach przy ul. Czarnej dla pracowników Zakładów Metalowych.

Obecnie w regionie radomskim mamy 53 ogrody  i prawie 8 tysięcy członków. Tych ludzi chcecie pozbawić działek i przekazać je deweloperom. W swojej działalności głosicie hasła o polityce prorodzinnej. A odpowiedzcie nam, kto korzysta z działek? Na tych działkach wychowywaliśmy nasze dzieci, wychowujemy wnuki a nawet i prawnuki. Odpowiedzcie nam, gdzie w waszej ustawie jest działanie prorodzinne? To projekt przeciw rodzinie i emerytom!

We wstępie do projektu ustawy mówicie o tym, że od działkowców wpłynie kwota 30 mln. do skarbu państwa.

Odpowiedzcie nam - ile milionów bierzecie sami na działalność Platformy Obywatelskiej? Bez litości bierzecie pieniądze podatników mimo że członkowie partii zajmują najważniejsze stanowiska w państwie.

Mówicie, że tereny działek można przeznaczyć na cele związane z rozwojem miast. My w Radomiu pięć lat temu oddaliśmy 40 h naszych działek przy zbiegu ulic Warszawskiej, Witosa, Rataja. Miały tam powstać cztery zakłady produkcyjne, do dziś teren ten czeka na zagospodarowanie.

Pani Marszałek! Jest Pani posłanką Ziemi Radomskiej, drugą osobą w Państwie, dlaczego nie pomoże Pani prezydentowi miasta w zagospodarowaniu tego terenu?Bezrobocie w Radomiu jest olbrzymie. Radomianie wybrali Panią z wiarą, że im Pani pomoże. Dziś tej pomocy nie widać, a tak dużo Pani obiecywała.

My działkowcy rozumiemy, że łatwiej jest zniszczyć emerytów pracujących na działkach niż podjąć trud  pomocy miastu i społeczeństwu. Łatwiej jest głosić hasła niż je realizować. Od 23 lat nasze działki kuszą polityków. Coraz to nowa partia wyciągała ręce po nasze działki. Pytamy dlaczego? Przecież nasze pokolenie zostawiło olbrzymi majątek, który politycy przetrwonili, łatając budżet państwa a nie rzadko i własny, wybuchające afery polityków pokazywały ich zachłanność.

My nie wyciągaliśmy rąk o datki, ale za własne pieniądze i własną pracę utrzymywaliśmy działki i na nich wychowywaliśmy nasze dzieci nie prosząc nikogo o nic.

Obecnie, kiedy już niewiele jest do sprzedania majątku narodowego pozostały działki. Platforma zrozumiała, że przekazując działki gminom, te będą mogły łatwiej pozbyć się działkowców a za pieniądze za grunty załatać dziury budżetowe w gminach.

Niszcząc działki, niszczycie ludzi, którzy na nich pracują.

Niszczycie pokolenie, które Was wychowało, na działkach pracują wychowawczynie z przedszkoli, nauczyciele szkół, do których uczęszczaliście, nauczyciele akademiccy, których byliście studentami, żołnierzy zawodowych, nauczycieli zawodu. To im zawdzięczacie to, kim jesteście. Szkoda, że o tym zapomnieliście. W swoim działaniu przypominacie pewnego syna z przypowieści biblijnej.

Pani Marszałek i panie Pośle!

Wierzymy, że w Platformie Obywatelskiej posłowie wreszcie się opamiętają i zrezygnują z tak restrykcyjnego projektu i skorzystają z naszego obywatelskiego projektu, który poparło prawie milion Polaków, a nie 40 tysięcy. Partia utrzymująca się z pieniędzy podatników.

Życzymy Państwu, aby nasze motto

,, Dzisiaj decydujecie Wy

-  Jutro wybieramy My”

Było dla Was korzystne.

 

                                                                      Zarząd Delegatury

                                                                           W Radomiu

 

 

 

Radom 05.06.2013

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio