Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Projekt ustawy o ROD z nadzieją i satysfakcją przyjęty przez Żarskich Działkowców - 20.11.2012

W poniedziałek 19.11.2012 około 240 osób zainteresowanych ogrodnictwem działkowym zebrało się w żarskim Domu Kultury. Kolejna już prezentacja projektu obywatelskiego ustawy o ROD cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgromadzeni ze skupieniem wysłuchali proponowanych rozwiązań dotyczących nowej formy prawnej w jaką przekształcą się ogrody działkowe i jak będą wyglądać zabezpieczenia prawne dotyczące własności na działkach oraz jej użytkowania.

Z projektem oraz przyczynami, dla którego został on przygotowany zgromadzonych zapoznali przedstawiciele Okręgowego Zarządu na czele z prezesem OZ, panem Marianem Pasińskim, wiceprezesem OZ, panią Joanną Mikołajczyk oraz przewodniczącym Okręgowej Komisji Rozjemczej, panem Jerzym Telukiem.

Spotkanie prowadził pan Franciszek Bors – przewodniczący Kolegium Prezesów żarskich ROD.

W spotkaniu ponadto uczestniczyli wszyscy prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Żarach oraz uczestnik Krajowego Zjazdu Delegatów PZD, pan Jan Majewski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Żar, pan Wacław Maciuszonek oraz, pani Danuta Madej – wicestarosta powiatu Żarskiego.

 

Zarówno przedstawiciele samorządów ogrodowych jak i zwykli działkowcy z zadowoleniem przyjęli projekt i zawarte w nim rozwiązania. Zabierając głos w dyskusji Burmistrz Żar pogratulował działkowcom determinacji i odwagi w dążeniu do obrony swoich tradycji i wartości. Przestrzegł działkowców by szukali poparcia i zwolenników wśród wszystkich ugrupowań politycznych tak by ich projekt nie stał się kością niezgody wśród posłów oraz orężem do walki i targów politycznych.

Pani Starościna Danuta Madej- również w bardzo ciepłych słowach wyrażała się o działkowcach ich Związku oraz potrzebie istnienia ogrodów w miastach.

W trakcie spotkania zbierano podpisy poparcia pod projektem oraz wystosowano 3 stanowiska w sprawach:

  • Wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o ROD
  • Projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Solidarnej Polski
  • Obywatelskiego projektu ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.