Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wiceprezydent miasta Kielce popiera dzialkowców - 30.10.2012

W dniu 29. października 2012r. w kieleckim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie miejskich włodarzy z przedstawicielami świętokrzyskich działkowców. Rozmowa miała dotyczyć poparcia władz samorządowych dla projektu obywatelskiego Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i dalszego dialogu z działkowcami.

(Urząd Miasta Kielce, źr: wikipedia)

W spotkaniu udział wzięli Wiceprezydent Miasta Kielc Czesław Gruszewski oraz przedstawiciele Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach: Prezes OZŚ Zygmunt Wójcik, kierownik Biura OZ Jan Stańczyk, inspektor ds. terenowo-prawnych Anna Ślusarczyk oraz przedstawiciele czterech kieleckich Ogrodów, w tym najstarszego (ROD „Kadzielnia”) i największego (ROD im. S. Żeromskiego) z nich.

Prezes OZŚ podziękował Wiceprezydentowi za dotychczasowe wsparcie jakiego Miasto udziela działkowcom i idei ogrodnictwa działkowego, zaś Kierownik Biura OZ naświetlił główne założenia obywatelskiego projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i wyjaśnił kierunki, w jakich świętokrzyscy i polscy działkowcy zamierzają dalej podążać. Wskazał też najważniejsze punkty uzasadnienia do projektu Ustawy.

Ze strony Miasta Kielce Wiceprezydent zapewnił o dalszym poparciu dla działkowców i ich starań o zachowanie Rodzinnych Ogrodów Działkowców. Zaręczył, iż potrzeba wsparcia działań działkowców przez obecne władze samorządowe wynika nie z koniunkturalnej potrzeby, lecz z osobistych przekonań. Zaproponował także wymierne i konkretne formy współpracy z działkowcami jak na przykład zorganizowanie specjalnej konferencji prasowej z przedstawicielami Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego i świętokrzyskich ROD oraz Urzędu Miasta. Nagłośnienie i wyjaśnienie tematu w lokalnych mediach pomoże bliżej zapoznać się z projektem Ustawy i aktualną sytuacją PZD szerszemu społeczeństwu. Wiceprezydent zapewnił także o dalszej potrzebie dialogu z działkowcami, jako z dużą i ważną grupą społeczną.

 

                                                                                                          Opracowała

                                                                                                          Anna Ślusarczyk

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio