Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.03.2012

 

Na początku nowego sezonu warto sięgnąć po najnowszy, dostępny już w sprzedaży, kwietniowy numer miesięcznika „działkowiec" – niezbędnej lektury dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres wiosny i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

● Żadna inna grupa roślin jak pnącza nie nadaje się tak doskonale do wydzielania, osłaniania czy maskowania różnych miejsc na działce. Pnącza to niezwykłe rośliny, do wzrostu wymagają niewielkich powierzchni i doskonale uzupełniają na działce drzewa oraz krzewy, a wraz podporami umożliwiają szybki podział działki na mniejsze wnętrza. Poznaj najlepsze gatunki i odmiany pnączy! Niektóre z nich z pewnością  warto wybrać na własną działkę!

● Kwitnące magnolie to niepowtarzalna atrakcja każdej działki. Ich niezwykle okazałe kwiaty pojawiają się zwykle wczesną wiosną na bezlistnych jeszcze gałązkach. Jak wybrać najlepsze gatunki i odmiany? Jakie są ich wymagania i jak najlepiej je zastosować?

● Jak zaprojektować kompozycje roślinne, aby były łatwe w uprawie, nie sprawiały kłopotów i były atrakcyjne przez cały rok? Kluczem do sukcesu jest rozpoznanie warunków panujących na działce i dobór gatunków odpowiednich do stanowiska. Poznaj lepiej swoją działkę! Skorzystaj z naszych propozycji doboru roślin na miejsca żyzne i w półcieniu czy też suche i słoneczne!

● W kolejnym artykule z cyklu n.t. modernizacji działki doradzamy jak dopasować jej układ przestrzenny do swoich potrzeb. Dowiedz się jakie czynniki o tym decydują! Jak przygotować się do zmian i w jakim zakresie je przeprowadzać?

● Co zrobić aby wydłużyć zbiory truskawek? Ważne jest zastosowanie różnych metod oraz odpowiedni dobór odmian. Poznaj sekrety długiego owocowania truskawek! Zbieraj ich owoce aż do jesieni!

● Jak zagospodarować ścięte gałęzie, których wiele pozostaje zawsze po wiosenny cięciu drzew i krzewów? Z pewnością nie powinno się ich spalać. Doradzamy zastosowanie metod ekologicznych, dzięki którym zyskamy cenny nawóz lub ściółkę dla roślin!

● Wiosna to dobry okres na rozmnażanie bylin. Dzięki sadzonkowaniu można tanim kosztem uzyskać bardzo wiele nowych roślin. Dowiedz się w jaki sposób sadzonkuje się byliny i jakie gatunki można do tego wykorzystywać!

● Pogoda ma istotny związek z chorobami roślin. Często o silnym porażeniu decyduje jej przebieg już w okresie wczesnej wiosny. Doradzamy jak odpowiednio ocenić zagrożenie oraz w jakich przypadkach należy koniecznie interweniować!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w kwietniowym „działkowcu"!

Nasz miesięcznik „działkowiec" to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio