Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Informacja ze spotkania z posłem Jackiem Najderem - 23.02.2012

Prezes OZ Marian Praczyk przedstawił informację o rodzinnych ogrodach i działalności Związku w naszym okręgu i na terenie kraju. Poinformował także o zagrożeniach, jakie nas dotykają na przestrzeni ostatnich lat ze strony niektórych parlamentarzystów i centralnych organów władzy. Szczegółowo zapoznano posła z wnioskiem I Prezesa Sądu Najwyższego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 8 lipca 2005 roku.

Uczestnicy spotkania poinformowali posła o podejmowanych działaniach w obronie działkowców, naszej ustawy i Związku. Zwrócili uwagę na brak reakcji na nasze apele, stanowiska i listy przesyłane do Marszałek Sejmu RP oraz centralnych organów władzy.

Poproszono posła, jako reprezentanta Sejmu z naszego okręgu o wspieranie nas działkowców w obronie obowiązującej ustawy o ROD oraz wszelkich sprawach dotyczących ruchu ogrodnictwa działkowego.

Poseł podziękował za szczegółową informacje o funkcjonowaniu ogrodów, Związku i naszych problemach. Stwierdził jednocześnie, że nas popiera, a na forum swojego klubu parlamentarnego zainicjuje działania wspierające działkowców i Związek w walce o ustawę z 2005 roku.

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio