Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowa inauguracja prac poselskich Stanisława Kalemby - 08.12.2011

       Andrzej Kierzkowski, sekretarz OZ PZD w Pile zrelacjonował to wydarzenie następująco:

       Działkowcy przekazali gratulacje z okazji ponownego wyboru do Sejmu od samorządów ROD oraz działkowców Okręgu Pilskiego.

       Uczestnicy spotkania poinformowali Posła, że delegaci Okręgu Pilskiego uczestniczący w II Kongresie PZD, który odbył się we wrześniu bieżącego roku, z wielkim szacunkiem odnieśli się wystąpień zaproszonych gości, a w szczególności do wystąpienia Marszałka Józefa Zycha, Posła PSL, który w sprawie skierowanego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przez Prezesa Sądu Najwyższego w sprawie stwierdzenia niezgodności z Konstytucją całej naszej ustawy z 2005 roku stwierdził, że chce się zwrócić się we własnym imieniu do obecnego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o rozważenie i skierowanie stosownego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymanie jego prac i umorzenie postępowania.

      Od Kongresu minęło już pięć tygodni a działkowcy z niepokojem oczekują na wypełnienie zobowiązań przez Marszałka w tak ważnej dla nich sprawie doczekać się nie mogą.

     Poseł Stanisław Kalemba w obecności uczestników spotkania odbył w tej sprawie rozmowę telefoniczną z Posłem Józefem Zychem, który prosił o przekazanie, że jest w stałym kontakcie z Pierwszym Prezesem Sądu. W nadchodzącym tygodniu rozmawiać będzie osobiście na temat wycofania wniosku z Trybunału Konstytucyjnego. O wynikach rozmowy poinformuje Prezesa Okręgowego Zarządu PZD osobiście Poseł Stanisław Kalemba.

      Przypominamy, że my, wyborcy mamy pełne prawo i obywatelski obowiązek rozliczać wybranych przez nas reprezentantów z ich wyborczych obietnic. Spotkanie działkowców z Posłem Kalembą jest tego doskonałym przykładem.

 

TR

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio