Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Podziękowania od Polskiego Związku Działkowców - 12.05.2021

W marcu br. miasto Świnoujście dofinansowało modernizację otoczenia ROD Granica i ROD Kotwica. Dotacja wyniosła 150 tys złotych. Wsparcie od miasta pozwoliło na realizację wielu inwestycji na terenie ogrodów działkowych, w tym budowę ogrodzeń, remonty placów zabaw i sieci wodociągowych.

- Pomoc, jaką udzieliło miasto świadczy o docenieniu roli, jaką spełniają rodzinne ogrody działkowe w społeczeństwie - napisali w podziękowaniu Tadeusz Jarzębak i Józef Romanowski z zarządu Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie. - Świadomość, że w tym niezwykle ciężkim okresie działkowcy mogą liczyć na wsparcie samorządu, stanowi nieocenione źródło nadziei, napawa optymizmem i dodaje sił do dalszej pracy.

Miasto Świnoujście w 2020 roku po raz pierwszy ogłosiło nabór wniosków na dotację umożliwiającą realizację zadań remontowo-inwestycyjnych przez rodzinne ogrody działkowe. Komplet dokumentów złożyły ROD "Kotwica" oraz ROD "Granica". Po tym, jak wnioski zyskały pozytywne opinie, a radni zaakceptowali przyznanie środków, możliwe było podpisanie umowy. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 150 tysięcy złotych. Została przyznana w marcu 2021 roku.

 źródło : swinoujscie.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.