Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarcie nowego Domu Działkowca w ROD im. H. Sienkiewicza w Tczewie - 22.10.2018

W dniu 12 października 2018 odbyła się ważna uroczystość dla społeczności Rodzinnego Ogrodu Działkowego im.H.Sienkiewicza w Tczewie, a mianowicie oddano do użytku nowy budynek Domu Działkowca. Uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi dokonali: Prezydent Miasta Tczewa  - Mirosław Pobłocki, Prezes Okręgu Pomorskiego  - Józef Matwies, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku - Bogusław Dąbrowski.

W uroczystości brali udział też architekt Mirosława Sielska, ogrodnik miejski Janusz Landowski oraz instruktor ogrodniczy Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku - Marianna Hukała-Niemczuk.

Obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Adama Gadomskiego. Po oficjalnym otwarciu gospodarze i zaproszeni goście, w bardzo miłej atmosferze, podczas smacznego poczęstunku i przy okolicznościowym torcie, rozmawiali o różnych sprawach dotyczących budowy,  a także innych - m.in. wyborów samorządowych i udziału w nich działkowców.

Budowa Domu Działkowca o powierzchni 82,5 m², doszła do skutku dzięki determinacji Prezes Gertrudy Kostuch, całego Zarządu i Działkowców ROD im.H.Sienkiewicza w Tczewie. Działkowcy zbierali przez kilka lat pieniądze na ten cel; oprócz tego Ogród otrzymał dotację z Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku, a także dofinansowanie z Urzędu Miasta Tczewa. W związku z dość dużymi wydatkami na budowę Ogród zaciągnął też pożyczkę samopomocową z Jednostki Krajowej PZD w Warszawie.

Budynek będzie służył przede wszystkim jako miejsce pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD, gdzie w godnych warunkach będą przyjmowani działkowcy. Obiekt jest wyposażony w aneks kuchenny oraz sanitariaty. Oprócz spotkań roboczych można też organizować spotkania okolicznościowe np. spotkanie opłatkowe.

Gratulujemy zarządowi i działkowcom ROD im.H.Sienkiewicza w Tczewie nowej siedziby i życzymy sukcesów w realizacji następnych projektów.

 

 

Marianna Hukała-Niemczuk

St. Instruktor d/s Ogrodnictwa

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.