Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Piknik parafialny w Grudziądzu z udziałem działkowców PZD. - 11.07.2018

Dnia 8 lipca 2018 roku w ogrodzie plebanijnym,  parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Ojca Pio w Grudziądzu, odbył się VIII Piknik Ekologiczny z cyklu: ” Zdrowie ze Świętą Hildegardą”. Hasło tegorocznego pikniku – „Dbaj o serce i dziel się sercem”. Każdy człowiek pragnie żyć w zdrowiu i szczęściu. Dzięki odrobinie wysiłku, chęci i wytrwałości jest to możliwe. By jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, warto sięgnąć po złote zasady św. Hildegardy, które powinny zagościć na stałe w naszym codziennym życiu.

W książkach święta zawarła mnóstwo porad z zakresu medycyny i przyrodolecznictwa, cenne zalecenia żywieniowe okazują się niesamowicie skuteczne w walce ze współczesnymi chorobami. Św. Hildegarda kładła nacisk nie tylko na świadome odżywianie, lecz również na odpowiednie formy spędzanie wolnego czasu, na regularność snu , na aspekt obcowania z przyrodą . Fascynujące jest to, że zaproponowany 800 lat temu przez Św. Hildegardę sposób życia, jest doskonałym poradnikiem dla współczesnego człowieka.

Zgodnie z hasłem tegorocznego pikniku, Klub Działkowy „Zielony Zakątek” działający w Okręgu Toruńsko-Włocławskim Polskiego Związku Działkowców, miał możliwość podzielić się sercem, a dokładnie swoimi umiejętnościami i pasją, jaką jest rękodzieło. Na naszym stoisku,  na którym nie mogło zabraknąć naszych symboli związkowych, zaprezentowaliśmy nasze prace, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tak więc obok pszczelarzy, ogrodników oferujących kwiaty jednoroczne, byliny, również działkowcy przekazywali ideę ogrodnictwa działkowego, w ten sposób ukazując jak ważna jest integracja różnych środowisk i potrzeba rozwoju.

 

Małgorzata Jasińska

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.