Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Dziecka w ROD im. S. Staszica w Oławie - 06.07.2018

Rodzinny Ogród Działkowy im. Stanisława Staszica w Oławie w dniu 30.06.2018 roku zorganizował dla działkowiczów i ich rodzin, III Dzień Działkowca.

W tym szczególnym dniu uczestniczyło prawie 150 działkowców wraz z dziećmi oraz zaproszeni gości czyli Dzielnicowy dla terenu Ogrodu Staszica Pan Piotr Wójcik, Burmistrz Miasta Oława Pan Tomasz Frischmann oraz Prezes Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu Pan Janusz Moszkowski, a także Starosta Oławski Pan Zdzisław Brezdeń.

 

Pierwszy raz dzień działkowca odbywa się na nowym terenie, który został całkowicie zrewitalizowany. Wszystkie prace, głównie z powodu braku środków finansowych trwały od 2016 roku. Dziś już możemy cieszyć się nie tylko równym terem, który znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowników, ale również jest on dostosowany do spotkań z działkowcami czy też np. do prowadzenia ćwiczeń.

Na samym początku nastąpiło powitanie uczestników przez Prezesa Zarządu Pana Sebastiana Hruszczaka, który przedstawił plany Ogrodu na rok 2018 oraz już rozpoczęte prace tj. finalizowanie remontu Domu Działkowca, a więc III etapu wymiany starej instalacji elektrycznej, założenia nowego oświetlenia, które będzie dostosowane również dla osób starszych, montażu instalacji gazowej, założenie ogrzewanie, a także tworzenie wewnątrz budynku archiwum na ogrodową dokumentację, spełniające najnowsze wymogi bezpieczeństwa, w tym zabezpieczenie danych osobowych. Ponadto cały obiekt już posiada monitoring, który nie tylko ochrania budynek, ale również obejmuje pojemniki na n/s, co już zaczyna przynosić efekty, bowiem od przeszło 2 tygodniu w pojemnikach tych znajduje się o 2/3 śmieci mniej niż dotychczas. Wspomniano również o tym, że wielkimi krokami zbliżamy się do największej inwestycji, a więc rozpoczęcia elektryfikacji Ogrodu, gdzie na 9 sektorów, do zadania przystąpił 7 czyli ok. 440 działkowców.

Po krótkim powitaniu, zaproszenie goście w swoich przemówieniach nie tylko podziękowali za zaproszenie, ale również pogratulowaniu wielu wykonanych prac oraz życzyli wiele zdrowia i bardzo udanych plonów w bieżącym roku.

Następnie wręczono podziękowania tym działaczom, którzy w minionym roku w sposób szczególny pomogli Zarządowi w społecznej pracy. 

Prezes OZ PZD Pan Janusz Moszkowski wraz z Prezesem Zarządu, wręczył 14 działkowiczom Brązową Odznakę Zasłużony Działkowiec, a byli to:

 1. Gawlik Maria
 2. Tess Barbara
 3. Wojciechowska Janina
 4. Zwierzański Tadeusz
 5. Zwierzańska Zofia
 6. Kotwicka Danuta
 7. Kaczmarek Monika
 8. Kaczmarek Emil
 9. Bester Adam
 10. Stojanowicz Jan
 11. Kuriata Leszek
 12. Stefan Konstanty
 13. Front Tadeusz
 14. Kędzior Wojciech.

Po raz pierwszy, dzięki staraniom Prezesa Zarządu ROD Pana Sebastiana Hruszczaka, wręczono również srebrne odznaki Zasłużony Działkowiec dla n/w osób:

 1. Drzewiński Roman
 2. Miszczak Bogumił
 3. Wojciechowski Marian
 4. Chruściki Kazimierz
 5. Rak Zdzisław

Wyróżniono również kilku nowych działkowiczów, którzy w roku ubiegłym otrzymali nieużytki, a przez swój wysiłek i zaangażowanie z zaniedbanego nieużytku stworzyli ładne działki uprawno – rekreacyjne. Dyplomy i skromne upominki wręczono m.in.:

 1. Mroczek Anita
 2. Rzepecki Marcin
 3. Zychowicz Barbara
 4. Dąbrowska Genowefa

W tym roku w Dniu Działkowca czekało kilka atrakcji, a mianowicie dla dzieci zabawy z animatorami, a następnie dmuchana zjeżdżalnia, dla dorosłych konkurencje sportowe, w tym loteria fantowa, a także była możliwość dokonania pomiaru cukru, ciśnienia, wymiany gleukometrów, a przede wszystkim dzięki wsparciu Aktywnej Oławy, gdzie złożono stosowny wniosek, działkowcy nauczyli się sztucznego oddychania za pomocą fantoma. Oczywiście na uczestników czekały też dania z grilla, domowe ciasta, kawa, herbata, a także zabawa przy dobrej muzyce. Kolejną dodatkową atrakcją była loteria fantowa, w której udział brał każdy działkowiec posiadający talon z unikatowym numerem losu – na zwycięzców czeka mały drobiazg w postaci narzędzi ogrodowych oraz innych drobiazgów ufundowanych przez UM w Oławie oraz Zarząd ROD.

 

Zabawa działkowiczów i zaproszonych gości, w bardzo miłej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych.

 

Sebastian Hruszczak

Prezes ROD im. Stanisława Staszica w Oławie

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio