Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dni Działkowca w ROD im. J. Słowackiego w Nowogardzie - 19.09.2016

W dniu 10.09.2016r. o godz. 15.00 w domu działkowca R.O.D. im. „J. Słowackiego” w Nowogardzie odbyła się uroczystość "Dnia Działkowca". Uroczystość otworzył prezes zarządu ROD  Ryszard WAJK witając zaproszonych gości burmistrza gminy Nowogard, przedstawiciela OZ PZD w Szczecinie, oraz media- gazeta regionalna. W swoim wystąpieniu omówił zagadnienie Jubileuszu 35 lecia PZD, oraz problematykę ściśle związaną z ogrodem, w tym remontu domu działkowca.

Burmistrz Gminy Nowogard w swoim wystąpieniu podkreślił potrzebę kultywowania ogrodnictwa działkowego. Tym samym zapewnił działkowców, że jego działania w tym aktualizacja planu przestrzennego zagospodarowania miasta, daje gwarancje działkowcom gospodarowania na działkach bez żadnych obaw. Burmistrz złożył życzenia wszystkim działkowcom z okazji Jubileuszu 35 lecia PZD, oraz z okazji 68 lecia funkcjonowania ogrodu działkowego w Nowogardzie. W swoim wystąpieniu burmistrz zadeklarował sponsoring przy organizowaniu dnia działkowca za 2 lata tj. 70 rocznicy funkcjonowania ogrodu działkowego w Nowogardzie. W swojej deklaracji podkreślił przygotowanie obiektu na uroczystość, oraz pomoc finansową.

Ja jako przedstawiciel OZ PZD w Szczecinie podziękowałem  panu burmistrzowi w imieniu Prezydium OZ za złożone deklaracje zaznaczając, że działkowcy Nowogardu mogą być dumni z takiego włodarza miasta, który jest przyjacielem działkowców. Odczytałem też otwarty list szczecińskich działkowców  skierowany do działkowców z Nowogardu życząc wszystkiego najlepszego. Po części oficjalnej 34działkowców zostało wyróżnionych dyplomem i nagrodami rzeczowymi - /nawóz do uprawy /, za ładnie uprawiane działki obecnych było 10%.nagrodzonych/

Pomimo zaproszenia wyróżnionych działkowców nie było większości na uroczystości. Ogólnie w uroczystości udział wzięło ok 40 osób. Wyróżniony też został  medalem z okazji Jubileuszu 35 lecia PZD burmistrz gminy Nowogard, oraz przewodniczący komisji rewizyjnej ROD. W czasie uroczystości był poczęstunek kawa, herbata, woda, ciastka. Po zakończeniu części oficjalnej prezes zarządu ROD  R. Wajk zakończył uroczystość zapraszając działkowców za rok.                                                                                     

Czesław Skonecki

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio