Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie przedstawicieli OZ w Słupsku z Rzecznikiem Praw Obywatelskich - 08.07.2016

Z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich w dniu 7 lipca 2016 r. w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomi Społecznej odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych nt. Prawa obywatela w praktyce – respektowanie, problemy z ich realizacją, praktyki dyskryminacyjne. Polski Związek Działkowców reprezentowali Prezes Okręgowego Zarządu Wiesław Boratyński i Członek Prezydium Okręgowego Zarządu Longina Ciesielska.

Była to okazja do osobistego zadania pytania czym kierował się Rzecznik występując w sprawie problemu zamieszkiwania na terenach rodzinnych ogrodów działkowych, jak również jakie są przesłanki wniosku do NSA. Pan Rzecznik udzielił wyczerpującej odpowiedzi.

Nie było jego zamiarem i nie będzie występował w obronie, tych którzy dopuścili się złamania prawa i wybudowali na terenie ogrodów działkowych budynki mieszkalne. Zajął się problemem ludzi skrzywdzonych w wyniku przejmowania przez właścicieli budynków mieszkalnych w miastach bez zapewnienia im lokali socjalnych. Stoi niezmiennie na stanowisku, że ogrody działkowe muszą zachować swój dotychczasowy charakter i nie mogą być przekształcane w osiedla mieszkaniowe.

W sprawie wniosku do NSA wyjaśnił, że wniosek ten nie dotyczy w jakikolwiek sposób altan na działkach. W swej wypowiedzi Pan Rzecznik nawiązał do spotkania w dniu 30 czerwca 2016 r. z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców, na którym to wg jego oceny wyjaśniono  sprawy dotyczące jego wystąpień związanych z działalnością rodzinnych ogrodów działkowych.


Longina Ciesielska    

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio