Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Grudziądzcy działkowcy uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości - 13.11.2015

Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody, w Grudziądzu odbyły się  na Rynku Głównym. Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone  11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Jak co roku tego dnia, delegacja grudziądzkich działkowców celebrowała uroczystości odzyskania Niepodległości przez państwo Polskie po 123 latach zaborów. Święto rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Świętego Mikołaja, w której licznie uczestniczyli mieszkańcy Grudziądza, wśród których liczną grupę stanowili działkowcy. Po ceremoniale liturgicznym rozpoczęła się druga część uroczystości o charakterze wojskowo-świeckim.

Wśród licznie przybyłych grudziądzan, nie zabrakło przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców Okręgu Toruńsko-Włocławskiego z członkiem Prezydium Krajowej Rady PZD – p. Piotrem Gadzikowskim na czele, który w towarzystwie p. Małgorzaty Jasińskiej z ROD „Niezapominajka” oraz p. Bożeny Szyszkowskiej z ROD „Sielanka” złożył kwiaty pod pomnikiem „Żołnierza Polskiego”. W uroczystościach udział brał poczet sztandarowy ze sztandarem Rodzinnych Ogrodów Działkowych miasta i rejonu Grudziądza.
 
Opracowanie:
Bożena Szyszkowska

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio