Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie nowych działkowców w okręgu wrocławskim - 06.10.2015

Zgodnie z planem pracy na rok 2015 Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu systematycznie organizuje szkolenia nowych działkowców. Szkolenia dla nowych działkowców wrocławskich ogrodów odbywają się w Okręgowym Ośrodku Szkoleń przy ul. Starogroblowej 4. Na rok 2015 zaplanowano aż 5 takich szkoleń, które trwają po 3 dni ( łącznie 12 godzin 1-no szkolenie). Do końca września 2015r. odbyło się 12 szkoleń, w których uczestniczyło 1143 działkowców (średnio 95 działkowców/1 szkolenie). Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż ich wykładowcami są pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalnie przygotowani do szkoleń z zakresu uprawy ogrodniczej na działkach w ROD. Na szkoleniach tych działkowcom przekazuje się również wiedzę o ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych, z przepisów Statutu PZD oraz z Regulaminu ROD.

Na szkolenia nowych działkowców kierują zarządy wrocławskich ogrodów. Szkolenia nowych działkowców w okręgu wrocławskim są już wieloletnią tradycją a działkowcy  wykładowców niejednokrotnie nagradzają oklaskami i kwiatami. Do końca 2015r. zgodnie z harmonogramem odbędą się jeszcze 3 szkolenia w miesiącach październiku i listopadzie.

Szkolenia nowych działkowców odbywają się również w pozostałych miastach okręgu wrocławskiego i tak w dniu 5 października odbędzie się szkolenie dla działkowców w Środzie Śląskiej, w dniu 21 października w Obornikach Śl. a w dniu 30 października w Brzegu Dolnym. Zaplanowane są również szkolenia w 2015r. dla działkowców w Oleśnicy, Oławie, Trzebnicy i w Wołowie. Szkolenia odbędą się w listopadzie br.

 

Prezes OZ PZD we Wrocławiu

mgr  Janusz  Moszkowski

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio