Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Mistrzowskie wypieki i nalewki na Okręgowych Dniach Działkowca w Chełmży - 18.09.2015

Pomysłodawcą wystaw i konkursów na „Działkowe wypieki” i „Działkowe wina i nalewki” był Prezes PZD p. Eugeniusz Kondracki, który zaproponował te dwie konkurencje w programie Krajowych Dni Działkowca w 2014 roku. Był to swoisty „strzał w dziesiątkę”. Konkursy te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony działkowców i cieszą się nim nadal. W programie obchodów „Okręgowego Dnia Działkowca – Chełmża 2015” również znalazły się te dwa konkursy.

Organizatorzy obawiali się braku zainteresowania ale wynik był niespodziewany. Z okręgu toruńsko – włocławskiego znalazło się 18 działkowców, którzy zaprezentowali swoje wypieki oraz aż 35, którzy przedstawili dzieło swoich rąk i umiejętności sporządzania win i nalewek. Z tego co udało nam się usłyszeć mimo woli, to byłoby jeszcze więcej wystawców ciast.

”Gdyby ten mój stary coś powiedział, że będzie taki konkurs, to też bym upiekła ciasto i to takie, że komisji by słów zabrakło, a co!”

 
Jak Państwo sami widzicie, a Panowie w szczególności, nie można przed żonami utajniać takich rzeczy jak konkurs na wypieki. Zapewne temu panu oberwało się jeszcze w domu, że małżonka nie mogła zaprezentować swoich cukierniczych umiejętności. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie aby wyłonić zwycięzcę w wypieku ciast a jeszcze większy dylemat jeśli chodzi o wskazanie najlepszej nalewki lub wina. Po dokonaniu degustacji wyłoniono mistrzów w obu konkurencjach. Spośród wszystkich apetycznych ciast bezapelacyjnie wygrał „Tort malinowy”, dzieło rąk Pani Joanny Stępień z ROD „Flisak” w Toruniu. Natomiast najlepiej sporządzoną nalewką okazała się „Winogronówka” przygotowana przez Panią Renatę Marszałkowską z ROD „Od Nowa” w Chełmży. Obie Panie otrzymały dyplomy mistrza w danej konkurencji a wszyscy pozostali otrzymali dyplomy za uczestnictwo.
 
M. Jasińska
 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.