Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Spotkanie kandydatów do władz samorządowych -Tomasza Wontora i Czesława Fiedorowicza z Prezesami ROD w Żarach i Zielonej Górze" - 15.11.2014

W dniach 12-13.11.2014r. odbyły się kolejne spotkania prezesów ROD. Tym razem obradowali prezesi z Zielonej Góry, Żar, Żagania, Iłowej, Tuplic, Wilkanowa, Przylepu, Ochli, Świdnicy, Droszkowa, Czerwieńska i Nowego Kisielina. Narady prowadził prezes OZ PZD w Zielonej Górze- Marian Pasiński.
W naradach omówiono bieżąca sytuacje związaną z wejściem w życie nowego Statutu PZD oraz sprawy dotyczące dalszego poparcia akcji „STOP rozbiórkom altan”. Omówiono też zagrożenia dla ustawy o ROD płynące z wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich. W tych sprawach podjęto stanowiska.

W spotkaniach uczestniczyli kandydaci do władz samorządowych Tomasz Wontor (wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego) oraz Czesław Fiedorowicz (radny Sejmiku Wojewódzkiego). W opinii  zaproszonych gości zarówno sprawa altan jak i wątpliwości RPO budzą uzasadnione kontrowersje. Zarówno Pan Tomasz Wontor jak i  Pan Czesław Fiedorowicz zadeklarowali, iż w tych sprawach zwrócą się na piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich i Marszałka Sejmu.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio