Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Proszę senatorów o wysłuchanie głosu działkowców" - 06.12.2013

Szanowny Panie Marszałku!

 

       Jestem działkowcem Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Sulechowie, i gospodaruję na działce od ponad 30 lat. Jestem zadowolony z decyzji senackich komisji po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm RP ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Wypowiedzi Senatorów utwierdziły mnie w przekonaniu, że możemy mieć oczekiwaną, satysfakcjonującą nas dobrą ustawę, i za to należą się Senatorom podziękowania.

      Jednak ten miły na wstępie ton  bardzo poważnie zakłócają oszczerstwa występującego na posiedzeniu Komisji Pana Ireneusza Jarząbka, mieniącego się przedstawicielem stowarzyszenia ogrodowego ,,Zielona Dolina” w Swarzędzu, który ze wściekłością zaczął atakować wszystko co związane z Polskim Związkiem Działkowców uciekając się do perfidnego oskarżenia dotyczącego zbierania podpisów. Uczestniczyłem również w zbieraniu podpisów pod projektem Obywatelskim o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i wiem że każdy podpisujący otrzymywał niezbędną wiedzę o projekcie, a jeżeli uważał otrzymywał tekst projektu.

      ,,Tonący brzytwy się chwyta”,  to jest chyba przyczyna szukania dziury w całym i  straszenie działkowców wystąpieniem do CBA.

      Chcę również zwrócić uwagę na dotychczasową działalność Pana Jarząbka jako działkowca, który nie przestrzega obowiązujących norm budowy altanki na swojej działce, próbuje nie zgodnie z prawdą uzasadniać jej budowę, a dowiodło tego postępowanie nadzoru budowlanego w efekcie czego otrzymał nakaz rozbiórki wybudowanej altany. Myślę że to jest powód zawziętej postawy i wściekłości Pana Jarząbka, któremu nie udaje się stworzyć takich norm prawnych, które akceptowały by jego stan rzeczy.

      Dlatego też zwracam się do wszystkich Senatorów o wysłuchanie tych głosów,   którym leży na sercu dobro  uczciwych działkowców i przyjęcie ustawy w niezmienionym kształcie przyjętym przez Komisje Senatu.

 

                                                                                   Z poważaniem

                                                                                           Eugeniusz Stanek

                                                                                     Działkowiec ROD ,,Przylesie”

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.