Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy Kościańscy spotkali się z parlamentarzystami - 03.12.2013

W dniu 2 grudnia 2013 r. przedstawiciele rodzinnych ogrodów działkowych powiatu kościańskiego spotkali się z reprezentantami PSL senator Andżeliką Możdżanowską i posłem Józefem Rackim.

Spotkanie to dotyczyło aktualnych spraw, które są przedmiotem zainteresowań parlamentarzystów a mają swoje odzwierciedlenie w pracach Senatu i Sejmu RP.

Uczestniczący w spotkaniu działkowcy podjęli tematykę ogrodnictwa działkowego na terenie powiatu i w całej Polsce w szczególności w kontekście tworzonej nowej ustawy, której dalsza droga legislacyjna jest aktualnie w Senacie RP.

Poproszono o zdanie w tej sprawie senator Andżelikę Możdżanowską apelując, aby nie zabrakło podniesienia ręki Pani Senator w głosowaniu za przyjęciem projektu, który będzie głosowany w Senacie RP. W swej wypowiedzi Pani Senator jednoznacznie podkreśliła, że w całej rozciągłości popiera nową ustawę i będzie głosowała za jej przyjęciem, ponieważ pracuje w senackiej komisji związanej z problematyką prorodzinną a ogrody są przede wszystkim dla rodziny.

W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze z Głosu Wielkopolskiego, ABC, i lokalnej Gazety Kościańskiej. Byli zainteresowani sprawą nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych a w kuluarach dopytywano przedstawiciela działkowców o szczegóły. Odpowiadając na zainteresowania uczestników spotkania omówiono najistotniejsze problemy nowotworzonej ustawy, podkreślając fakt, iż ta ustawa pozwoli na zachowanie ponad 30- letniego dorobku Związku a także na dalszy rozwój ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze w czym była duża zasługa Prezesa Zarządu Powiatowego PSL i uczestniczących w spotkaniu działkowców.

Krystyna Knapik - Wasielewska

Sylwester Chęciński

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.